PROPERES COMPETICIONS

15 DIES PER PROVAR L'ATLETISME gratuitament!! Veniu al CLUB NATACIÓ BANYOLES

PROPERES COMPETICIONS:
22 de SETEMBRE: VI MILLA URBANA DE BANYOLES


25 de juny de 2013

L'Anna és plata en el català W45 i s'aconsegueixen cinc medalles al territorial absolut

Dimecres 19 de juny de 2013
- Criterium Campmany (Serrahima) 
Marc Compte, 11''67 en 100mll i 53''25 en 400mll (Marca personal) 
Pau Congost, 55''43 en 400mll 
Pau Reig, 55''57 en 400mll 
Marc Salvadó, 1'01''04 en 400mll (Marca personal) 
Martí Roca, 4'39''26 en 1500mll (Marca personal) 
Marina Guerrero, 59''09 en 400mll  
Esther Guerrero, 2'09''31 en 800mll


Dissabte 22 de juny de 2013


- Campionat de Catalunya Veterans (Calella) 
Anna Martinez, plata en 800mll amb 2'43''70 
Esteve Campmol, 5è en 5000mll amb 16'18''59 (Marca personal i Rècord del Club 

- Campionat Gironí Absolut (Palafrugell) 
Naiara Estanga, or en triple salt amb 11'45m 
Marina Guerrero, plata en 400mt amb 1'04''11 i plata en 200mll amb 27''18 (Marca Personal) 
Marc Compte, plata en 200mll amb 23''14 
Marta Corominas, bronze en 200mll amb 27''64 (Marca personal) 
Pau Congost, 9è en 800mll amb 2'05''31 
Pau Reig, 11è en 800mll amb 2'05''94




17 de juny de 2013

En Nil obté dues medalles al Campionat de Catalunya, una d'or i l'altre de plata. La Naiara (4), l'Álex (7) i la Queralt (8) també han estat finalistes!!

Diumenge 16 de juny de 2013

- Campionat de Catalunya Cadet (Lloret de Mar) 
Naiara Estanga, 4a en triple salt amb 11'16m


Dissabte 15 de juny de 2013
- Campionat de Catalunya Aleví-Infantil (Tarragona) 
Nil Congost, campió de Catalunya en 600mll amb 1'33'03 (Rècord del Club i Marca Personal) i subcampió en 150mll amb 19''11 
Álex Medina, 7è en llançament de pes amb 8'21m (Rècord del Club i Marca Personal) 
Queralt Planas, 8a en llançament de disc amb 14'04m (Rècord del Club i Marca Personal) 
Irina Anglada, 10a en 1000 obstacles amb 3'48''14 
David Medina, 17è en 80mt amb 16''34

- Campionat Gironí Absolut (Lloret de Mar) 
Marina Guerrero, campiona en 400mll amb 58''24 (Marca Personal)
Marc Compte, 4t en 100mll amb 11'65 
Marta Corominas, 4ta en 100mll amb 13''69 
Pau Congost, 7è en 1500mll amb 4'20''43 i 10è en 100mll amb 12''73


Dimecres 12 de juny de 2013


- Criterium Campmany (Serrahima)
 Marc Compte, 22''95 en 200mll (Marca de la temporada)



Podi 600mll IM


10 de juny de 2013

6 atletes classificats per la fase final dels Campionats de Catalunya de promoció

Dissabte 8 de juny de 2013


- Jornada Prèvia Campionat de Catalunya Aleví-Infantil (Castellar) 
Nil Congost, 2n en 150mll amb 19''24. Classificat per la final 
Nil Luque, 18è en 150mll amb 21''21
Álex Medina, 9è en llançament de pes amb 7'06. Classificat per la final
Irina Anglada, 10ena en 1000m obstàcles amb 3'44''19. Classificada per la final 
David Medina en 80mt, Nil Congost en 600mll i Queralt Planas en llançament de disc, classificats directament per la final.  

- Final Lliga de Clubs Divisió d'Honor (Saragossa) 
Esther Guerrero, 4a en 800mll amb 2'10''95


Diumenge 9 de juny de 2013


- Jornada Prèvia Campionat de Catalunya Benjamí-Cadet (Castellar) 
Naiara Estanga, 1a en triple salt amb 11'22m. Classificada per la final 
Joel de Palau, 16è en 1500m obstacles amb 5'28''56 
Mireia Molas, 19ena en 1500m obstacles amb 6'39''53 (Marca Personal) 

- Proves de Control (Sabadell) 
Pau Congost, 4'20''26 en 1500mll
Esteve Campmol, 4'34''48 en 1500mll


3 de juny de 2013

Marina Guerrero Campiona de Catalunya i 15 medalles al Campionat Territorial de Promoció!!

Dissabte 1 de juny de 2013

- Campionat de Catalunya Jv-Jn-Pro (Igualada) 
Marina Guerrero, campiona de Catalunya en 400mt amb 1'03''87 (MMP i mínima pels campionats d'Espanya)
Pau Congost, 8è i finalista als 1500mll amb 4'22''49
Marta Corominas, 9a als 200mll amb 29''02

- Campionat Gironí de promoció (Olot)
Benjamins
Biel Planas, plata al llançament de pilota amb 21'00m i 6è als 1000mll amb 4'11''00
Rai Edo, 7è als 1000mll amb 4'20''7 i 8è a la pilota amb 14'50m
Arnau Badosa, 5è a la pilota amb 18'36m
Arnau Garcia, 6è a la pilota amb 15'77m 
Alevins
Queralt Planas, bronze als 2000mll amb 9'27''7, bronze als 60mll amb 9''9 i bronze al salt de llargada amb 3'45m. 4a al llançament de pes amb 5'59m
Marina Aurich, 7a al pes amb 4'17m, 8a a la llargada amb 2'70 i 10a als 60mll amb 10''7
Àlex Medina, plata al pes amb 7'58 (Mínima pels Campionats de Catalunya i Rècord del Club), bronze als 60mll amb 9''2 i 6è a l'alçada amb 1'00m 
Infantils
Irina Angalda, or als 1000 obstàcles amb 3'38''0 (Mínima pels Campionats de Catalunya i Rècord del Club)
Sasha Pons, 6a als 80mll amb 12''0 i 12a als 150mll amb 23''5
Iona Edo, 13a als 150mll amb 24''2
Ainhoa Fernandez, 11a als 80mll amb 12''8 i al pes amb 5'98, 16a als 150mll amb 25''4 i 17a amb llargada amb 2'80m
Nil Congost, or en 80mll amb 10''4 i or amb 150mll amb 19''2, plata en pes amb 6'92m (Rècord del Club) i bronze en llargada amb 4'14m
Marc Teixidor, plata en llargada amb 4'16m (Rècord del Club), 4t en 80mll amb 11''9 i 7è en pes amb 5'74 i en 150mll amb 23''3
David Medina, plata en 150mll amb 22''4, 4t en 80mll amb 11''9 i en llargada amb 3'92, 5è en pes amb 6'42m i 6è en 1000 obstacles amb 3'54''6
Pau Quintanas, 7è en 1000 obstacles amb 3'55''4, 8è en pes amb 5'38m, 12è en 150mll amb 24''8 i 16è en 80mll amb 13''2 i en llargada amb 3'13m
Joel Darnés, 11è en 80mll amb 12''4 i en 150mll amb 24''3 i 19è en llargada amb 2'82m
Jordi Tarafa, 14è en 150mll amb 26''9 i en pes amb 3'84 i 19è amb 80mll amb 13''9 
Cadets
Naiara Estanga, plata en 100mll amb 13''1 (Mínima pels Campionats de Catalunya) i plata en 300mll amb 46''7
Mireia Molas, 5a en 1500 obstacles amb 6'47''4 (Mínima pels Campionats de Catalunya)
Martina Majó, 17a en 100mll amb 15''5
Joel de Palau, 7è als 1500 obstacles amb 5'24''2 (Mínima pels Campionats de Catalunya)